Artykuł sponsorowany

Ile trzeba zapłacić za drut w kręgu?

Ile trzeba zapłacić za drut w kręgu?

Drut w kręgu, czyli popularne ogrodzenia z siatki drucianej, to jedno z najbardziej wydajnych i ekonomicznych rozwiązań stosowanych zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych. W Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją prostotę, trwałość oraz niskie koszty. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi ogrodzeń oraz dowiemy się, ile trzeba zapłacić za drut w kręgu.

Czynniki wpływające na cenę drutu w kręgu

Cena drutu w kręgu może różnić się w zależności od kilku czynników. Po pierwsze, istotne jest, jaki materiał został użyty do produkcji siatki drucianej. Najczęściej spotykane są ogrodzenia wykonane ze stali ocynkowanej lub powlekanej PCV, które charakteryzują się większą odpornością na korozję. Po drugie, ważne są również wymiary siatki – im większa średnica drutu oraz mniejsza wielkość oczek, tym wyższa cena za metr bieżący. Po trzecie, na koszt ogrodzenia wpływa również jego wysokość oraz długość.

Ceny drutu w kręgu na rynku polskim

Na polskim rynku ceny drutu w kręgu mogą różnić się w zależności od producenta, rodzaju materiału oraz wymiarów siatki. Przykładowo, za metr bieżący ogrodzenia z drutu ocynkowanego o średnicy 2,5 mm i oczkach o wielkości 50x50 mm można zapłacić około 10 zł. W przypadku drutu powlekanego PCV cena wzrasta do około 15 zł za metr bieżący. Warto jednak pamiętać, że te wartości są jedynie orientacyjne i mogą różnić się w zależności od konkretnego dostawcy.

Dodatkowe koszty związane z montażem ogrodzenia

Oprócz samego produktu, jakim jest drut w kręgu, należy również uwzględnić koszty związane z montażem ogrodzenia. Do tego celu potrzebne będą słupki do siatki oraz elementy mocujące, takie jak klamry czy naciągi. Ceny słupków do siatki drucianej zaczynają się od około 20 zł za sztukę, natomiast elementy mocujące można nabyć już za kilka złotych. Ponadto warto również doliczyć koszt usługi montażu ogrodzenia, który może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za metr bieżący, w zależności od trudności prac oraz regionu Polski.

Podsumowując, cena drutu w kręgu oraz koszty związane z jego montażem mogą różnić się w zależności od wielu czynników. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz porównać oferty różnych producentów i dostawców, aby znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie dla swojego ogrodzenia.