Artykuł sponsorowany

Jakie są koszty zabudowy tarasu w domu?

Jakie są koszty zabudowy tarasu w domu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są koszty zabudowy tarasu dla domu? Zabudowa tarasu może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zyskać dodatkową przestrzeń w swoim domu i jednocześnie cieszyć się pięknem otaczającej przyrody. W tym artykule przedstawimy orientacyjne koszty takiej inwestycji oraz czynniki, które wpływają na jej cenę. 

Rodzaje zabudowy tarasu 

Na rynku dostępne są różne rodzaje zabudowy tarasu, a wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych potrzeb oraz budżetu. Najpopularniejsze to zabudowa drewniana, aluminiowa i szklana. Drewniana zabudowa tarasu jest najtańszym rozwiązaniem, ale wymaga regularnego konserwowania i nie zapewnia takiej izolacji termicznej jak pozostałe dwa rodzaje. Aluminiowa zabudowa tarasu jest trwalsza i łatwiejsza w utrzymaniu, ale jej cena jest wyższa. Szklana zabudowa tarasu to najdroższe rozwiązanie, ale oferuje najlepszą izolację termiczną oraz estetykę. 

Czynniki wpływające na koszt zabudowy tarasu 

Koszt zabudowy tarasu zależy od wielu czynników, takich jak powierzchnia tarasu, materiały użyte do zabudowy czy wykończenie wnętrza. Im większy taras, tym wyższe będą koszty zabudowy. Ponadto wybór materiałów wpływa na cenę – drewno jest tańsze niż aluminium czy szkło. Koszt zabudowy tarasu może również zależeć od dodatkowych elementów, takich jak systemy grzewcze, oświetlenie czy rolety zewnętrzne. Usługa, jaką jest zabudowa tarasów, we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach realizowana jest przez fachowców takich jak np. MH Aluglass. 

Orientacyjne ceny zabudowy tarasu 

Orientacyjne ceny zabudowy tarasu zaczynają się od około 1000 zł za metr kwadratowy w przypadku zabudowy drewnianej. Dla zabudowy aluminiowej cena wzrasta do około 1500 zł za metr kwadratowy, natomiast dla zabudowy szklanej może sięgać nawet 2500 zł za metr kwadratowy. Warto jednak pamiętać, że są to jedynie przykładowe ceny i ostateczny koszt zabudowy tarasu może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb i wyborów. 

Jak obniżyć koszt zabudowy tarasu 

Istnieje kilka sposobów na obniżenie kosztów zabudowy tarasu. Po pierwsze, warto rozważyć wykonanie części prac samodzielnie, takich jak montaż oświetlenia czy malowanie ścian. Po drugie, można poszukać promocji czy wyprzedaży materiałów budowlanych, co pozwoli zaoszczędzić na zakupie. Po trzecie, warto zwrócić uwagę na dostępne dotacje czy kredyty na prace remontowe, które mogą pomóc w sfinansowaniu zabudowy tarasu.